Dielničky január 2014

Dielničky jan. 2014

Galéria dielničky 2014

Dielničky sa stali tradíciou

„A čo budeme v stredu vyrábať“?, pýtajú sa naše borinské ratolesti. Teší nás dielničková tradícia, ktorá začala ešte v roku 2012

a o to viac, že jej pravidelnosť si už začínajú vyžadovať naše deti. Naše komunitné stretávania začali cvičeniami, tančekmi, či pesničkami a neskôr sme pridali aj rôzne výtvarné námety. S vedením dielničiek pomáhalo množstvo zaangažovaných, kreatívnych a zábavných mamín: Aďa, Marcela, Maťa, Monika, Lucia, ale aj Peťa, Miška, Števka. Dielničky však už viedli aj naši najmenší: Alanko a Jurko, ktorí svojich kamarátov naučili nové dielka (panáčik a vystrihovaný obrúsok). Všetkým zainteresovaným patrí ocenenie nielen za prinášanie neobvyklých nápadov, ale aj za ich trpezlivé pretransformovanie do zaujímavých výtvorov. Deti tak prinášali domov: originálne indiánske čelenky, prírodné obrázky, nevšedných ovocníčkov, tvorivé sovičky, zábavné zvieratká z paličiek, milých bubulákov, nezvyčajné vtáčie búdky, zaujímavé adventné kalendáre, výnimočné vianočné darčeky a ďalšie a ďalšie.

Opakovane nás na dielničkách fascinuje zanietenosť, húževnatosť a kreativita našich detí, ktoré dokážu vystrihovať, lepiť, kresliť (niektoré so štetcami, iné s prstíkmi). Najväčším ziskom však sú stretnutia komunity. Nechceme byť len tí, ktorí žijú na rovnako ohraničenom území. Veľká časť života nás a našich detí je v Borinke a život v nej si chceme formovať, spolupodieľať sa a zdieľať. Vytvárať tak zmysluplné, atraktívne a zdravé prostredie nám a našim deťúrencom.

Vďaka patrí aj predstaviteľom Obecného úradu v Borinke, ktorí poskytujú priestor na naše stretávanie sa predovšetkým v zimných mesiacoch. Počas teplejších dní využívame priestor Pajštúnskeho rínku, ktorý sa teší čoraz väčšej návštevnosti detičiek.

„A čo budeme teraz v stredu vyrábať?“ Hm, príď sa pozrieť:)

Aj vďaka Vašim 2%(odkaz), o ktoré sa uchádzame aj tento rok, sme mohli realizovať kopec vecí nielen pre naše deťúrence. Ešte raz ďakuejem za tie, čo ste nám venovali a ĎAKUJEME aj za tie, čo ešte len prídu.

Vidíme sa na dielničkách a iných akciách v Borinke. Ste srdečne vítaní…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *